Our People

Aaliq Rowland headshot
Aaliq Rowland, CESCL, WAQTC
Geologist Aaron Banks, CPG
Aaron Banks, CPG
Abby Ljubicich headshot
Abby Ljubicich, EIT, WAQTC
Abram Throm, EIT, WAQTC
AJ Behm, EIT
AJ Behm, EIT
AJ Griffin, PLS
AJ Griffin, PLS
Alan Pasikowski, WAQTC
Alredy Antonio
Aldrey Antonio, EIT
Alex Beaton, WAQTC
Alex Brown
Alex Brown, WAQTC
Andrea Story, FSMPS, CPSM
Beth McKibben, AICP
Bill Preston
Bill Preston, PLS, GISP
Brandon Shayan, WAQTC
Branson Lee
Brian Meyers, PLS, CFedS
Brian Meyers, PLS, CFedS
Brian Mullen, PE
Brian Mullen, PE
Bryant Wright
Carina Perez, CESCL
Carla Baxley, PE
Carla Baxley, PE
Chad Weiler, PLS
Chad Weiler, PLS
Chari Henton
Chris Black
Chris Black, PE, CESCL
Chris Fell, CPG
Chris Fell, CPG, CESCL
Christine White
Christine White, CPSM
Cody Gibson
Corissa Lickingteller
Corissa Lickingteller
Courtney Maillet
Courtney Maillet
Craig Knight, PLS
Craig Knight, PLS
Damian Mohl headshot
Damian Mohl
Dave Hale, PLS
Dave Hale, PLS
David Carlson
David Carlson, PE
Don Porter, PE
Don Porter, PE
Drew Davis, WAQTC
Eileen Henrickson
Eileen Henrikson
Emery Schramm
Emery Schramm, CESCL, WAQTC
Erica Betts
Erica Betts, PH, CESCL
Evan Nichols, WAQTC
Fred Westfield
Fred Westfield, CESCL
Greg Browning, PE, CESCL
Greg Shearer, PE headshot
Greg Shearer, PE, CESCL, WAQTC
Gretchen Meyers, PLS
Hank Brinker
Hank Brinker, PLS, CFedS
Hunter Siebold headshot
Hunter Seibold, EIT, WAQTC
Jason Osburn
Jason Osburn, PE
Jason Willoughby, CESCL, WAQTC
Jeremiah Fisher
Jerry Carroll, EIT
Jesse Nix, EIT
Jessica Koloski, CAP
Jessica Richardson headshot
Jessica Richardson, CESCL
Joe Horazdovsky
Joe Horazdovsky, PE
John Bennett, PLS, SR/WA
John Siemens headshot
John Siemens, WAQTC
John Waisanen, CESCL
Jon Holderith
Jonah VanDyke
Jonathan Horst
Jonathan Horst, EIT
Josh Bourgouin, EIT
Josh Chaney, PE
Josh Smith, EIT, CESCL, WAQTC
Karen Hetzel, CESCL
Karen Tilton, PLS, CFedS, SR/WA
Kristi McLean, LEED AP BD+C, CESCL
Kyle Lindberg
Lance DeBernardi, PE
Laron Thomas
Lauren Hurst
Lauren Southerland, PE
Len Story, PLS
Linnzi Reilly
Lisa Morris
Marta Kumle, CH, GISP
Matt Majoros, PE
Matt Sommer, CESCL
Michael Bell
Michael Gault Jr.
Mick Boyle headshot
Mick Boyle, CESCL, WAQTC
Mike Gault, CESCL
Mike Wariner, PE
Mikey Auza headshot
Mikey Auza
Morgan Welch, PE
Nathaniel Hill
Nichelle Smith, PE, CESCL, WAQTC
Nick Black, CESCL, WAQTC
Nick Parker
Paul Hetzel, PE, CESCL
Peter Smith, WAQTC
Peter Yoo, PE, CESCL
Rachael Selby
Robert Roecker, EIT, CESCL, WAQTC
Ross Boling, EIT, PMP, CESCL, WAQTC
Ryan Goentzel, PE
Ryan McCormick, WAQTC
Sandra Barzilay, CESCL
Sean McNulty, CESCL, WAQTC
Sigurd Roenning, CESCL, WAQTC
Steven Puterbaugh, CESCL, WAQTC
Sylvan Harris
Taryn Oleson-Yelle, AICP
Tim Grier, PE
Tony Liang, EIT, CESCL, WAQTC
Travis Ross, PE
Travis Wilson, PLS
Tucker Brinker
Van Le, AICP
Vanessa Crandell
Vanessa Crandell, CPG
Victoria Nelson
Zackary Gilmour